Ahmet Caner

2004’ten bu yana özel sektörde profesyonel satış ve pazarlama yöneticisi olarak çalışan Ahmet Caner, 15 yıldır dış ticaret ve 7 yıldır e-ihracat yapmaktadır. Amerika, Avrupa ve Körfez ülkeleri dahil 40’a yakın ülkeyi ziyaret etmiş, fuarlara katılmış ve ihracat yapmıştır.

Öğrenimine asistanlık bursu kazandığı ABD’nin Shippensburg Üniversitesinde devam etmiş, yüksek lisans (MBA/MIS) programını 2013 yılında tamamlamıştır. Üniversitede asistanlık görevinin yanı sıra Bloomberg TV sponsorluğundaki Finansal Okuryazarlık Projesi’ni yürütmüş ve çeşitli veri analitiği çalışmalarında görev almıştır.

Yeni müşteri kazanma oranını %100 artırabilen Analitik Pazarlama çalışması, Linkedin tarafından başarılı uygulama örneği seçilmiştir.

2011 yılında E-bay ve Amazon’da satış yapmaya başlamış ve “Mükemmel Satıcı” rozetini almaya hak kazanmıştır. Sadece online platformlarda değil, ABD yerel pazarlarında da Türk ürünlerini satmıştır.

2016 yılında Gazi Üniversitesinde ve Ankara Kalkınma Ajansında konuk eğitimci olarak e-ihracat pazarlama eğitimi vermiştir.

E-ihracatı Geliştirme Platformu www.e-ihracat.org’un kurucusudur.

2019 yılında e-ihracatçılara özel pazarlama çözümleri sunan Digitrink kurmuştur.